Hakkımızda

Cormınd Nedir? Biz Kimiz?

Tak & Çalıştır Üretim Yönetim Sistemleri

Cormind, 2013 yılından günümüze kadar üretim sektöründe; otomasyon, üretim yönetim süreçleri, veri takibi, yapay zeka, kestirimci bakım modülleri, ERP Entegrasyonları konularında danışmanlık, proje ve yazılım hizmetleri veren Protomasyon Şirketinin patenli ürünüdür.

Cormind, Tak Çalıştır şeklinde çalışan yapay zeka destekli üretim yönetim sistemidir. Her büyüklükteki işletmelere, ileri teknolojiyi takip ederek bulduğu çözümler ile dijitalleşme sürecini düşük maliyet ve hızlı kurulum ile hizmetinize sunar.

NEDEN BİZİ TERCİH ETMELİSİNİZ?

Maliyet-
lerde Azalım

Enerji: Ne kadar güç kullanıldığı, ana yüklerin ne olduğu, elektrik gücünün en çok ne zaman kullanıldığı, ne kadar ödeme yapıldığı, kullanılan gücün kalitesi gibi bilgilerin ölçümlenmesi sonucunda %3-%7 arasında enerji tasarrufu

Ekipmanların üretkenliği ve kullanım ömründe iyileştirme: Potansiyel ekipman arıza takibi ve programlara & kalite standartlarına bağlı kalındığı için ekipman ömrünün uzaması.

İnsan Kaynağı: Döngü zamanı analizleri ile optimize edilmiş iş yükü dengesi.

Üretim süreç-
lerinin optimize edilmesi

Doküman Yönetimi: Otomatik veri toplama sayesinde daha az evrak işi, ERP entegrasyonu ile dokümansız ve insan kaynağı gerektirmeden yönetim raporlaması.

Üretim takibi: Kurulum, proses ve döngü sürelerinin takibi ile üretim darboğazlarının izlenmesi.

Ürünün kalite takibi

Hedeflenen değerler ile gerçek zamanlı verileri karşılaştırarak düşük kaliteli üretilen ürünlerin neden tespiti.

Üretim sorunlarını oluşmadan önce belirleyerek hurda ve israf oluşmasını ve yeniden işleme ihtiyaçlarını ortadan kaldırılması.

Alarm Yönetimi

Hata, arıza, kayıp durumlarını anlık mail, mesaj vb. Ortamlardan ileterek hızlı müdahale ile verimlilik artışı sağlar.